Juwenalia dla wszystkich? - czyli o Dniach Tomaszowa 2013

Kilka lat temu funkcjonowała opinia, że formuła trzydniowego festiwalu „A może byśmy tak... do Tomaszowa” nie do końca się sprawdziła.
W ubiegłym roku Urząd Miasta zaproponował mieszkańcom Tomaszowa jednodniową imprezę w ramach objazdowych koncertów Lata z Radiem.
W tym roku nasi włodarze ponownie chcą zmienić formułę festiwalu.
 
27 marca Prezydent Miasta oraz pełnomocnik rektora ds. filii Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie i przedstawiciel Samorządu Studenckiego podpisali porozumienie w sprawie organizacji połączonej imprezy czyli Studenckich Juwenaliów i Dni Tomaszowa
 
Impreza objęta wspólnym patronatem i współfinansowaniem miałaby się odbyć w dniach 20 – 22 czerwca.
Trzy dni "nowych dni Tomaszowa" to zarówno wydarzenia o charakterze sportowym, rozrywkowym i artystycznym, jak również uroczystości jubileuszowe związane z 15 - leciem istnienia filii Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie
 
Te trzy dni niewątpliwie przybiorą formę studenckiego święta aniżeli dni Tomaszowa jakie pamiętamy sprzed kliku lat.
Już w czwartek 20 czerwca Żacy odbiorą klucze do bram miasta, no ale przecież nie o klucze podczas juwenaliów chodzi, a o dobrą zabawę.
Nie ukrywają tego studenci którzy w rozmowach z nami otwarcie mówią że liczą na kilkudniowy melanż.
 
Czy więc będziemy zmuszeni do uczestniczenia w tej studenckiej imprezie? W niektórych środowiskach nowa formuła święta miasta budzi obawy, czy "Tomaszowskie Juwenalia" będą dla wszystkich.
Czy rozrywkę znajdą dla siebie rodziny z dziećmi i czy ci starsi nie będą zawiedzeni?
Większość z zapytanych przez nas osób wyrażała pozytywną opinię o ubiegłorocznej formule "Dni Tomaszowa".
Nawet sam pan prezydent zapraszał Lato z Radiem na dzień do Tomaszowa.
 
 
Zobaczymy czy nowa formuła się sprawdzi. Oczekujemy od naszej tomaszowskiej braci studenckiej imprezy i zachowania na wysokim poziomie,a od włodarzy zapewniania rozrywki dla każdego przedziału wiekowego.
 

Oto wstępny program Juwenaliów Tomaszowa 2013
 
 
Czwartek 20 czerwca 2013 roku
godzina 11.00 -12.00 -Uroczyste przekazanie kluczy do miasta (Budynek główny Urzędu Miasta, ul. P.O.W. 10/16) (organizacja: Uniwersytet Łódzki, Prezydent Miasta).
 
Piątek 21 czerwca 2013 roku
godzina 11.00 -15.00 -Dzień sportowych rozgrywek międzyszkolnych; (Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej, ul. Majowa 1/13); (organizacja: Uniwersytet Łódzki),
 
godzina 15.00 -Mecz Studenci vs. Urząd Miasta; (Ośrodek Szkolno -Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej, ul. Majowa 1/13); (organizacja: Uniwersytet Łódzki, Prezydent Miasta),
 
godzina 17.00 -Uroczystości Jubileuszowe Filii Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim; (Filia Ut ul. Konstytucji 3 Maja 65/67);(organizacja: Uniwersytet Łódzki).
 
 
Sobota 22 czerwca 2013 roku
 
godzina 18.00 -20.00 -Wspólna impreza plenerowa Część I przygotowana przez Samorząd Studencki Filii UŁ (organizacja: Uniwersytet Łódzki),
 
godzina 20.00 -24.00 -Wspólna Impreza plenerowa Część II przygotowana przez Miasto Tomaszów Mazowiecki. (organizacja: Prezydent Miasta).
 
 
Porozumienie w sprawie organizacji imprez zostało podpisane przez prof. dr hab. Zbigniewa Raua w imieniu Uniwersytetu Łódzkiego, Aleksandrę Wójcińską za Samorząd Studencki, oraz Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Rafała Zagozdona za Gminę-Miasto Tomaszów Mazowiecki.
 
 

Galeria: 
Dni Tomaszowa 2013

Odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem studentką z Krakowa. Przyjeżdzam do Tomaszowa sporadycznie ale czuję się bardzo związana z tym miastem. Powiem jedno. Nie tędy droga! Studenckie imprezy znacznie różnią się od tych jakie można oglądać na licznych w sez\onie letnim "dniach miast". Z reguły urzędnicy starają się nie łączyć dwóch imprez w tak szalony kogel-mogel, bo ani jedna ani druga strona nie jest wpełni zadowolowna. Wiadmo studenci mają "łeb" do ciekaych ale nie zawsze spotykających się ze zrozumieniem rzeczy. Ot taka defilada przez miasto czasem może przypominać paradę wolności w Berlinie i z penością nie każdemu się spodoba. Zwłaszcza w Tomaszowie. Obym się myliła. Mam nadzieję, że przyjadę i zobaczę. Nasze Juwenalia odbywają się od 6 maja więc zdąże się wykurować :-). 
Polecam przy tym artykuł : http://www.uniface.pl/Juwenalia-publiczne-pijanstwo-czy-pelna-kultura-a1629

Melanż. Lubie to!!!!

No to co ma to być impreza dla pryków?

Ola, Ola ktos tu czuje rockn rolla. jusz czuje ten melanzyk. bedzie bosko. popijemy pispiewamy po..... tylko zeby pogoda dopisala. A urzedasow mam w nosie niech zalatwiaja.

Panie Prezydencie taki apel. Brak jest imprez rodzinnych w naszym miescie. Rodziny z malymi dziecmi po pierwsze nie maja na co sie wybrac a nawet jakby mialy to chodniki sa tak dziurawe ze mozna uszkodzic wozek. Na "rodzinnych" piknikach czuje sie niebezpievznie. ani jednego policjanta a wszedzie pija piwsko. Ide z malym dzieckiem kolo takiej grupy i sie boje. Pytalam kiedys znajomego policjanta dlaczego tak jest to powiedzial ze pikniki odbywaja sie w weekendy a wtedy pracuje tylko "rezerwa" wiec oddelegowani sa gdzie indziej. Bylam na pikniku lokalni niebanalni i co tam mimo organizacji zajmujacymi sie zwalczaniem alkoholizmu widze grupki ktore pija piwsko i to jawnie. Pod tym wzgledem jest naprawde tragedia panie Rafale. Zrobcie cos cos z tym prosze. mama 3 letniego sebastiana

A ja mam w dupie tatusiów z dziećmi i mamuśki. MELANŻ MUSI BYĆ

A z tego Melanżu - POTŁOMKOWIE - tacy jak TY!!!!!!!! Żal mi twoich "NIE DAJ BOŻE" dzieci.

Brak mi słów na takich ludzi. Strach się pojawić tam ze względu na zapijaczonych i ujaranych ludzi, bez kitu.

Jakie to studenty. Uniwerek i 5 lat studiow to jest nauka a nie zaoczni magistry

Najlepsze dni były na Placu Kościuszki. Był czad. Pamiętam Chylińską jak zagrała to się w kamienicach babki pod kołdry chowały

:D... "ble ble ble" Szczera prawda. szczylem byłem, a Agnieszka wryła się w głowę :]
Jednak samo przeniesieni imprezy było w pełni słuszne.
Co do charakteru imprezy łączonej. Jak dla mnie dość dziwny pomysł połączenia 2 imprez i nie tylko z tego powodu, że juwenalia mają totalnie inny cel. Natomiast Dni TM to raczej "rodzinny piknik" i powinno dać się tej rodzinnej atmosferze rozwijać. A to co widzę to jedynie szukanie złotej receptury na hajs dla urzędasów, bo ich się mnoży jak żuli po parkach.
- co do Pani z dzieckiem. Proszę nie dramatyzować, ponieważ jeżeli miasto nie daje to proszę samemu zająć dziecku czas. A nie klepać sie po czole na widok typów z "piwkiem".
Jeżeli miasto nie ma hajsu to pomysł z "Latem z radiem" na PLUS
ale czemu nie, dzień wcześniej zrobić imprezy piknikowej. 
Miasto tętni ale w zakamarkach i do tego pojawili się X-Bikerzy !
Wystarczy ruszyć czachą, a nie tylko pieniędzmi.

Z roku na rok wychodzi coraz to większa kicha z tych imprez w tomaszowie. Życze powodzenia. Zapraszam przy okazji na Juwenalia PŁ :))

ale kaszana, plenerowa hałtura... impreza dla studentów zaocznych haha, to dopiero "studenci" :D jacy studenci takie juwenalia :P

Odpowiedz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Wpisz kod z obrazka!
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.